Güler Yatirim Holding A.S.

Güler Yatırım Holding A.Ş.
Atsyo Yatırım Ortaklığı
 
 Imtiyazli Paylar

  Imtiyazli Paylar                

   Sirketin esas sözlesmesine göre 6 kisiden olusan yönetim kurulu üyelerinin yarisi (A) grubu pay sahiplerinin gösterecegi adaylar arasindan Genel Kurulca oylanir ve içlerinden en fazla oy almis olan üyeler yönetim kurulu üyesi olarak seçilir.

   Sirketin esas sözlesmesine göre, (A) Grubu paylarin Yönetim Kuruluna aday göstermede imtiyazi mevcut olup, (B) grubu paylarin herhangi bir imtiyazi bulunmamaktadir. Yönetim Kurulu üyelerinin yarisi (A) grubu pay sahiplerinin gösterecegi adaylar arasindan seçilir. Sermaye artirimlarinda yeni (A) Grubu pay ihdas edilemez.

   Genel Kurulda, Ana Sözlesmenin degistirilmesine dair verilen karar, A Grubu pay sahiplerinin haklarini ihlal edici mahiyette ise, bu karar, A Grubu pay sahiplerinin Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde yapacaklari hususi bir toplantida verecekleri diger bir kararla tasdik olunmadikça infaz edilemez. TTK’nin 454/4. maddesi hükmü saklidir.

   Sirketin iflastan baska bir sebeple genel kurul tarafindan tasfiye karari alinmasi durumunda, bu karar A grubu pay sahiplerinin haklarini ihlal edecek mahiyette ise, A grubu pay sahiplerinin ayrica yapacaklari hususi bir toplantida onaylanmadikça geçerli olmaz.

  


 Copyright © 2013 GÜLER YATIRIM HOLDİNG A.Ş  Tüm Hakları Saklıdır.

Beybi GİZ Plaza Meydan Sk. No:1 K:2 D:5-6 Maslak / İstanbul  T: +90 212 290 25 90 F:+90 212 290 25 96 E-Mail:info@gulerholding.com.tr